Помилки: причини і варіанти їх опрацювання та виправлення

Помилки: причини і варіанти їх опрацювання та виправлення

1. Що робити з помилками?

При роботі з сайтом часто виникають помилки. Бувають помилки, які потрібно опрацьовувати (наприклад, "сторінка не знайдена") і помилки, котрі потрібно виправляти ("internal server error").
Далі розглянуться найчастіші помилки.

2. Причини появи помилок.

Помилкою в протоколі HTTP називається така поведінка веб-сервера, коли він з будь-яких причин не може дати відвідувачу відповідь (запитуваний документ). Натомість сервер відповідає лише кодом помилки, про яку повідомляє клієнтові в HTTP-заголовку.

Кожна помилка, яку видає браузер, має свій код, який відповідає класу помилці. Існують наступні класи помилок:

2ХХ - запит успішно виконано, тобто сервер успішно відправив клієнту документ, який той запитував
3ХХ - запит успшно перенаправлений. Це успішний код, який сповіщає, що запит був перенаправлений. Використовується при роботі з кешуванням та в алгоритмах, в яких браузер клієнта перевіряє актуальність документу на сервері (дату створення, розмір тощо)
4ХХ - помилка, яка говорить про те, що документ знайлено не було внаслідок критичної помилки. Наприклад, документ, який запитується не знайдений на сервері, доступ до документу заборонений тощо
5ХХ - помилка сервера, наприклад, сервер не зміг опрацювати скрипти користувача

3. Помилки при первинному розміщені сайту.

Ви розмістили сайт на хостингу нашої компанії, але при звертанні до нього отримали 403 помилку. Вона свідчить про неправильний запис індесного файлу. За замовчуванням індексними файлами є: index.html, index.htm, index.php, index.php3, index.phtml, index.shtml, default.htm или default.html. Важливо, щоб назви файлів були написані в нижньому регістрі.

4. Я бачу тільки список файлів в каталозі.

Після завантаження файлів на сервер ви отримали замість індесної сторінки список файлів каталогу сайту. Вочевидь ви дозволили для цього каталогу лістинг файлів і при цьому у вас відсутній індексний файл.

5. Помилка 403 "Доступ заборонено".

Дана помилка виникає у тих випадках, коли сервер не зміг обробити запит по причині забороненого доступу. Найбільш часто така помилка виникає у трьох випадках:

-в каталозі відсутній індексний файл і при цьому заборонений лістинг в каталозі, до якого звертаються. Варто створити індексний файл (наприклад, index.html чи index.php) і подивитись чи не зникла помилка.

-виставлені такі права на файл, що веб-сервер не може його прочитати (якщо це html-файл) і виконати (якщо це php-файл). Тому варто надати цих прав файлу.

-користувач намагається звернутись до скрипту (в каталозі cgi-bin), на який виставлені неправильні права, тобто немає прав на читання+виконання (r+x) конкретного скрипта. Змініть права до скриптів на 755.

6. Помилка 404 "Файл не знайдено"

Помилка 404 виникає у випадках, коли користувач запитує веб-сервера документ, який відсутній на диску. Це найчастіша помилка, і причиною її здебільшого є неправильне посилання.

Загалом, помилка має стандартний вигляд.

1.png

Але цей вигляд можна змінити на ваш власний з описанням помилки чи інструкціями, що робити далі. Для того, щоб обробити 404 помилку створіть в каталозі www файл .htaccess і помістіть до нього наступну дериктиву:

ErrorDocument 404 /not-found.html

Потім створіть документ not-found.html і помістіть в нього текст, який має відображатись замість помилки. Тепер якщо користувач звернеться до неіснуючого документу у відповідь він отримає зміст not-found.html.

За допомогою директиви ErrorDocument можна опрацьовувати не лише 404 помилку, а й ряд інших, наприклад, 403 помилку.

7. Помилка 500 "Internal Server Error"

Це помилка сервера, яка може виникати у багатьох випадках. Але найчастіше зустрічається наступні:
- сервер не зміг запустити скріпт на виконання
- у скрипті містяться помилки
- у файлі .htaccess прописана неправильна інструкція

Розглянемо ці випадки. Коли у файлі .htaccess неправильно прописана директива або її параметр, то у лог-файлах, а саме error.log, ви знайдете приблизно такий звіт про неї:

[Tue Mar 01 20:50:56 2011] [alert] [client 77.47.164.175] /home/example/data/www/example.in.ua/.htaccess: Invalid command 'DirctoryIndex', perhaps misspelled or defined by a module not included in the server configuration

Даний звіт про помилку каже, в якій директиві було здійснено помилку (DirctoryIndex замість DirectoryIndex), її й треба виправити.

Якщо помилка виникла при звертанні до скрипта, то потрібно перевірити права на цей скрипт, вони мають бути 755. Якщо це не так, то права можна змінити через панель керування, фтп або через shell командою

chmod 755 filename*налаштування вказані для показового домену example.in.ua на сервері h56.hvosting.ua (аккаунт під назвою example), при роботі з хостингом використовуйте свої дані.


 
Укр | Рос

Український хостинг сайтів, аренда серверів, реєстрація доменних імен

 
Подзвонити нам
Служба підтримки
support@hvosting.ua
+38 (044) 222-57-89
+38 (068) 304-43-64
+38 (063) 849-75-78
+38 (098) 213-96-12
+38 (050) 903-99-59
 
 

Чи буде мені надана можливість встановити підкаталог, захищений паролем?

відповідь

Ваш сайт збільшуеться і йому потрібно більше місця під пошту, бази данних та файли?

всі акції
  • Оплатою квитанції в касі банку
  • Yandex Money 41001107117401
  • Visa
  • Visa Electron
 
Питання, відповіді та статті про хостинг

Трансфер доменів cv.ua/chernovtsy.ua, ivano-frankivsk.ua/if.ua,kherson.ua/ks.ua, uzhgorod.ua/uz.ua .

1. Замовте трансфер домена на Hvosting.ua, сплатіть рахунок. 2. Зареєструйтесь на сайті http://hostmaster.ua, вказавши nic-handle, на який зареєстровано доменнноє ім'я. Введіть пароль до цього nic-handle. 3. На сторінці "Пошук доменів" виберіть потрібний географічний домен і задайте пошук.         4. Перед вами з'явиться список ваших доменів, для яких ви є admin-з (реєстрантом). Якщо доменів надто багато, вони розміщуються на декількох сторінках. У полі...

Всі питання
Хостинг новини
Підтримка PHP8
Додана підтримка PHP8 на серверах під ISPMGR5. Офіційний реліз PHP8: https://www.php.net/releases/8.0/ru.php

Свята наближаються !
Розклад роботи Шановні друзі! Команда Hvosting.ua вітає вас з прийдешніми святами Різдва та Нового року! В святкові дні ми працюємо в e-mail режимі: 31.12-03.01 та 07.01-10.01 В ці дні всі ваші звернення в обробляються в поштовому режимі. 04.01-06.01 ми приймаємо Ваші телефонні звернення. З 11 01 ми працюємо за звичайним розкладом. Щасливого Нового Року та Різдва !

Новорічні акції
Шановні клієнти! Нарешті:)) добігає кінця нелегкий 2020-й рік. Всі ми пройшли і проходимо через складні випробування, але віримо і сподіваємось на краще в новому, 2021 році. Команда Hvosting.ua щиро вітає вас зі святами і бажає здоров'я та здійснення всіх планів та мрій ! Ми маємо для вас цікаві пропозиції та акції:

Хостинг за 1 грн.
Продовжується акція: Hvosting.ua підтримує Вас ! До кінця карантина - хостинг за 1 грн. Замовляйте тариф Basic та користуйтесь хостингом без вірусів !

Домени - найкращий подарунок до Нового Року!
Купуйте українське - доменна акція до Нового Року: com.ua - 180 грн нова реєстрація та продовження, in.ua, kyiv.ua та kiev.ua - 150 грн !!! Поспішайте: кількість "смачних" доменів обмежена :)

Електронний документообіг
Шановні клієнти ! З метою оптимізації робочих процесів та задля збереження природи пропонуємо вам оформляти акти виконаних робіт в електронних сервісах paperless.com.ua та vchasno.ua Наш мейл там - billing@hvosting.ua

У нас нова доменна акція:
com.ua - реєстрація і подовження - всього 190 грн на рік ! Поспішайте - найкращі домени куплять одразу :-) Акція відбувається з 15 липня по 15 серпня 2019. Замовити домен: https://hvosting.ua/domains.html

Архів RSS