Бази даних
Бази даних
Кожним тарифним планом передбачується певна кількість баз даних. Ознайомитись з цією інформацією можна тут. Керуваннями базами відбувається з панелі керування ispmanager в розділі "Бази даних". Ви можете створювати, редагувати, видаляти, перевіряти на помилки, завантажувати і відновлювати базу, а також здійснювати керування користувачами бази даних за допомогою панелі, яка знаходиться справа зверху.

1.Створення бази даних.
Отже, перш за все вам необхідно створити базу (перша кнопка на панелі). Поля "Ім'я бази даних", "Ім'я нового користувача", "Пароль", "Підтвердження" мають бути заповнені відповідно до конфігурацій з'єднання з базою даних вашого сайту.
2.Робота з базою даних.
2.1.Веб-інтерфейс.
Найбільш вживаною СУБД є MySQL, а інтерфейсом для адміністрування - phpMyAdmin. Посилання на phpMyAdmin ви можете знайти в панелі керування на навігаційній панелі.

Або ви можете скоритатись наступним посиланням https://h56.hvosting.ua/myadmin/ , де замість h56.hvosting.ua має бути ваш сервер. Пароль і логін для доступу в phpMyAdmin є ті, які ви назначали базі даних при її створені. Далі в першу чергу вам потрібно імпортувати базу даних. Розділ phpMyAdmin "Import".

Зверніть увагу на поле "Character set of the file"! Кодування має бути відповідно до вашої бази. В розділі phpMyAdmin "Export" ви можете скачати базу даних, а також ви це можете зробити, як сказано вище, через панель керування ispmanager.
2.2.Робота з-під shell.
Також ви можете працювати з базою через shell, але це для більш досвідчених користувачів. Для того, щоб залити базу даних, наберіть наступну команду:
mysql -u ім'я_користувача -p ім'я_бази < database.sql
Розпишемо, що означає
кожна з команд:
mysql
- утиліта для роботи з MySQL
ім'я_користувача
- ім'я користувача, яке ви зазначали при створені бази даних. Після
запуску команди, утиліта спитає у вас пароль, який ви зазначали при
створені бази даних.
ім'я бази
- ім'я бази даних.
database.sql
- файл дампу вашої бази.
Загалом, ось приклад такої команди:
mysql -uexample_user -p example < example.sql
Тут, до речі, -uexample_user не помилка, ключ і значення ключа можна писати разом, а можна й окремо:
mysql -u example_user -p example < example.sql
Для того, щоб зробити дамп бази треба набрати наступну команду:
mysqldump -u ім'я_користувача -p ім'я_бази > database.sql
mysqldump
- утиліта, яка дозволяє створити дамп бази даних.
ім'я_користувача,
ім'я_бази, database.sql - аналогічно попередньому.Зверніть увагу на знак ">",
який відрізняється від знака в попередній команді.
*налаштування вказані для показового домену example.in.ua на сервері h56.hvosting.ua (аккаунт під назвою example), при роботі з хостингом використовуйте свої дані. Для нього була створена база даних example з користувачем example_user.