Редагування файла зони
Редагування файлу зони
Файл зони редагується в панелі керування в розділі "Доменні імена".
1. Робота в редакторі DNS.
Перейшовши у вищезазначений розділ ви побачите список зон, які ви можете редагувати. Зона - це сукупність записів про ресурси і про домени наступного (більш низького) рівня, розташованих в одному домені. Далі відкриваєте потрібну зону і редагуєте її записи. Зміни вступлять не відразу, тому доведеться зачекати (* тут треба написати скільки доведеться зачекати, я просто точно не знаю *).
Відкривши редактор зон, ви побачите поля "Ім'я", "Тип", "Адреса".
Поле "Ім'я" може бути заповненим:
@ - означає, що дія цього запису розповсюджується на ту зону, на сторінці якої відбувається редагування, аналог запису example.in.ua. subdomain (набір букв і цифр, subdomain - це приклад, тут може бути будь-яке ім'я) - означає, що дії запису будуть розповсюджуватись на зону нижчого рівня, ніж та, на якій здійснюється редагування. Таким чином зона дії запису буде subdomain.example.in.ua.
* - означає, що дії запису будуть розповсюджуватись на всі варіанти зон нижче тої, яку ви редагуєте. Приклад зон, для яких це розповсюдження діє: subdomain.example.in.ua, 213.example.in.ua, q1w2e3.example.in.ua, sometext.example.in.ua.
Поле "Тип" має свої стандартні значення, які вам пропонуються: A - використовується для відповідності імені хосту IP-адресі.
MX - використовується як ім'я поштового серверу для домену. При виборі цього типу запису з'являється ще одне поле "Пріоритет". В ньому вказується число, яке відповідає пріоритету поштового серверу, так як для одного домену може бути вказано декілька поштових серверів. Чим менше число в цьому записі тим більший пріоритет сервера.
CNAME - використовується для перенаправлення імені хоста на інше ім'я.
SRV - вказує на сервер, який надає послуги конкретної служби. Грубо кажучи, це є аналог MX-запису, підтримується такими протоколами як XMPP(Jabber), SIP, LDAP. Тобто, ви можете за допомогою цього запису вказати розташування Jabber-сервер на окремому сервері.
TXT - містить допоміжну текстову інформацію, яку варто повідомити власнику домена.
Поле "Адреса" заповнюється в залежності від вибраного типу запису:
Для запису A вказується IP-адреса.
Для запису MX вказується ім'я поштового серверу. Якщо ви пишете ім'я повністю в кінці обов'язково має стояти крапка.
Для запису CNAME вказується ім'я сервера, куди налаштовуємо редірект. Не забуваємо ставити в кінці крапку.
Для запису SRV потрібно прописати рядок у вигляді "пріоритет вага порт значення", де пріоритет, вага і порт - цифрові дані, а значення - повне ім'я сервера з крапкою в кінці.
Для запису TXT - довільна текстова фраза, яка може складатись з букв латинського алфавіту, цифр, пробілів і наступних символів: . , ; : - = " / ~ ?
2. Найчастіші задачі.
2.1. Сайт розташований на іншому сервері.
Знайдіть запис
example.in.ua. IN A <IP-адреса нашого сайту>
де, замість example.in.ua. має бути назва вашого домену, який ви редагуєте, IN A просто вказує тип (в панелі керування, просто в колонці "Тип" буде значення А). Може також бути наступна форма запису:
@ IN A <IP-адреса нашого сайту>
Натисніть двійчі на такий запис і змініть для нього IP-адресу на потрібну.
Якщо ж вам потрібно направити окремий домен на інший сервер, тоді натисніть кнопку для створення нового запису і в поле "Ім'я" введіть частково визначенне доменне ім'я, тобто для піддомена subdomain.example.in.ua потрібно написати просто subdomain, а далі аналогічно.
2.2. Використання іншого сервера для пошти.
Якщо ви не знаєте ім'я, але знаєте IP-адресу поштового серверу, то спочатку потрібно в зоні домену створити запис типу А з іменем поштового серверу, наприклад mail-server, і прописати для нього потрібну IP-адресу.
Якщо ж ви просто хочете змінити свій поштовий сервер і знаєте його ім'я, то процедура схожа на вищеописану для А-запису, окрім однієї відмінності - поля "Пріоритет", але воно вже було описане в цій статті.
*налаштування вказані для показового домену example.in.ua на сервері h56.hvosting.ua (аккаунт під назвою example), при роботі з хостингом використовуйте свої дані.